03 Eylül 2015
1920 Okuma

Okur Puanı: 0.00 (0)


Hukuk öğrencisinden hostes sevgiliye korkunç pusu

İstanbul'da hukuk öğrencisi eski sevgili 'e-pusu' kurduğu genç hostesi 26 yerinden bıçaklayıp kaçtı.

Hukuk öğrencisinden hostes sevgiliye korkunç pusu
Özel bir havayolu şirketinde hostes olarak çalışan 25 yaşındaki B.Ç., internet üzerinden T.M. (22) adlı hukuk fakültesi öğrencisi ile tanıştı. İstanbul Kartal’da yaşayan genç kadın ve T.M. kısa süre sonra sevgili oldu, evlilik hayalleri kurmaya başladı. Ancak ilişkileri 1 yılı doldurmadan T.M. bir tartışma sırasında genç kadına yumruk atıp burnunu kırdı. B.Ç. soluğu adliyede aldı, ancak aileler araya girince şikâyetinden vazgeçti. Şiddet devam edince B.Ç., sevgilisini terk etti. T.M. ise ayrılığı kabul etmedi, B.Ç.’nin yolunu kesip ölümle tehdit etti. Genç hostesin başvurduğu Anadolu Cumhuriyet Savcılığı, koruma kararı aldı.
İNTERNETTEN PUSU KURDU
Genç kadın, bu süreçte sosyal paylaşım sitesinde yeni biriyle tanıştı. Geçtiğimiz cumartesi günü de aldığı buluşma teklifini kabul etti. Randevu yeri olarak verdiği kuaföre gittiğinde kimseyi bulamadı. Dışarı çıktığı anda ise arkasından koşarak gelen bir kişi tarafından defalarca bıçaklandı. Yere düştüğünde saldırganın eski sevgilisi T.M. olduğunu gördü. Zanlı olay yerinden kaçarken, genç kadın çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Ameliyatla dalağı alınan ve vücudunda 26 bıçak yarası bulunan B.Ç. hâlâ hastanede.
POLİS HER YERDE ZANLIYI ARIYOR
Hukuk fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi T.M.’nin ise buluşma adresi olan kuaförde saklandığı, son anda çıkarak saldırıyı gerçekleştirdiği belirlendi. Polis her yerde, kuaförden çıkış anı güvenlik kameralarına yansıyan T.M.’yi arıyor.
"ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZİYOR, KORKUYORUM"
Kapısında polisin nöbet tuttuğu B.Ç. yaşadıklarını Habertürk’e şöyle anlattı: "Bana 300 metreden fazla yaklaşması yasaklandı. İşe gidip gelirken hep çevremi kontrol ediyordum. Koruma kararına rağmen bana bunu yaptı. Korkuyorum. O elini kolunu sallayarak geziyor. Bir an önce yakalanmasını ve ağır bir cezaya çarptırılmasını istiyorum." (Habertürk)
Tüm Haberler
Copyright © 2015 - idealhukuk - Her hakkı saklıdır.